Chcesz się dowiedzieć czegoś o firmach z których usług korzystasz?
Witaj na zopzm.bialystok.pl!

Borys Kubiak 2023-08-06 0 komentarzy

Jakie zabiegi wykonuje chirurg przyjmujący w Poznaniu?

Jakie zabiegi wykonuje chirurg przyjmujący w Poznaniu?

Chirurgia ogólna to dziedzina zajmująca się diagnostyką i leczeniem schorzeń tkanek miękkich oraz narządów wewnętrznych. Lekarz przeprowadza zarówno poważne operacje w znieczuleniu ogólnym, jak i mało inwazyjne zabiegi w znieczuleniu miejscowym. Chirurg ogólny zajmuje się leczeniem przepukliny i żylaków odbytu, a także usuwaniem wyrostka robaczkowego i pęcherzyka żółciowego. Pacjenci korzystają z usług lekarza chirurgii również w celu usunięcia różnego rodzaju zmian skórnych, m.in. brodawek, tłuszczaków i włókniaków. 

W Poznaniu chirurg ogólny prowadzi konsultacje w centrum medycznym Bo.Medica, gdzie przeprowadzane są również operacje. Lekarz po szczegółowej diagnostyce może postawić na leczenie zachowawcze obejmujące farmakoterapię, fizjoterapię oraz zmianę dotychczasowego stylu życia lub zalecić wykonanie zabiegu chirurgicznego. W poradni chirurgii ogólnej realizowane są następujące świadczenia chirurgiczne:

  • zabiegi proktologiczne i koloproktologiczne,
  • zabiegi w obrębie jamy brzusznej,
  • wycięcie torbieli układu moczowo-płciowego,
  • leczenie przepuklin i oparzeń,
  • zabiegi z zakresu onkologii gastro-enterologicznej,
  • leczenie chorób nadnerczy i tarczycy,
  • drenaże jamy opłucnej.

Poznański gabinet działa prywatnie, dlatego pacjenci umawiający się na wizytę nie potrzebują skierowania lekarskiego. Kontakt z recepcją odbywa się telefonicznie lub e-mailowo. Na miejscu przeprowadzane są także badania kardiologiczne i USG oraz konsultacje u innych specjalistów (m.in. dermatologa, endokrynologa, kardiochirurga i neurologa). 

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!