Chcesz się dowiedzieć czegoś o firmach z których usług korzystasz?
Witaj na zopzm.bialystok.pl!

Damian Rutkowski 2019-04-20 0 komentarzy

ADR - transport

ADR - transport

ADR jest międzynarodową konwencją, którą podpisano już w 1954 roku, zauważając potrzebę uregulowania kwestii przewozu niebezpiecznych substancji zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych trasach. Polska ratyfikowała konwencję w 1975 roku, więc od wielu lat jej postanowienia są standardem obowiązującym także w naszym kraju.

ADR obejmuje klasyfikacje i bardziej precyzyjne zapisy, ale na potrzeby wstępnego zapoznania z tematem warto wskazać, że w katalogu substancji niebezpiecznych znajdują się materiały i przedmioty wybuchowe, gazy, materiały zapalne, samozapalne, żrące, zakaźne trujące czy inne, równie niebezpieczne. Jak łatwo się domyślić, to nie są towary, które nadają się do standardowego przewozu, bez zachowania środków podwyższonej ostrożności.

Transport tego typu materiałów może być realizowany wyłącznie przez uprawnione firmy, które posiadają odpowiednio wyposażone pojazdy, specjalistyczny sprzęt, a ich pracownicy są szkoleni i przygotowywani do pracy według rygorystycznych procedur bezpieczeństwa. Mówimy przecież o procesie – od pakowania i ładowania przewozu, po przejazd i rozładunek.

Zobacz więcej na stronie internetowej ekonycz.pl, która należy do przedsiębiorstwa znanego ze świadczenia usług na najwyższym poziomie, także w zakresie produkcji wyrobów śrubowych czy prac badawczo-rozwojowych.

Branża przewozów według przepisów ADR jest już na tyle profesjonalna, że funkcjonują w niej nawet uprawnieni, wyspecjalizowani doradcy, którzy świetnie sprawdzają się w optymalizacji procesów pod kątem przyspieszenia wszystkich etapów transportu bez negatywnego wpływu na poziom bezpieczeństwa. Krótko mówiąc, warto (i należy – zgodnie z obowiązującą konwencją) dbać o ochronę niebezpiecznych materiałów podczas ich transportu, a nie tylko użytkowania czy składowania.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!