Chcesz się dowiedzieć czegoś o firmach z których usług korzystasz?
Witaj na zopzm.bialystok.pl!

Konrad Szulc 2019-06-05 0 komentarzy

Status pendler odliczenia

Status pendler odliczenia

Polsk Norsk Consulting to przedsiębiorstwo powstałe z myślą o Polakach mieszkających lub przebywających w celach zarobkowych w Norwegii. Agencja prowadzi działalność, która ma na celu pomoc prawną w przypadku wielu spraw urzędowych dotyczących m.in. ubiegania się o:

  • świadczenia rodzinne,
  • zasiłki dla bezrobotnych,
  • ubezpieczenia i świadczenia chorobowe,
  • ulgi podatkowe.

W przypadku kwestii podatkowych na ulgi mogą liczyć przede wszystkim osoby, którym przysługuje status pendler. Do grona tego należą ludzie podejmujący pracę w Norwegii, lecz mieszkający na stałe w Polsce i posiadający w swoim kraju ojczystym małżonka lub dziecko - w tym przypadku muszą one wykazać, że przynajmniej trzy razy w roku dojeżdżają do swojego stałego miejsca zamieszkania. Osobom samotnym lub żyjącym w konkubinacie przysługuje natomiast status nazywany samotny pendler. W tym przypadku muszą one wykazać, że posiadają w Polsce samodzielne mieszkanie oraz że pojawiają się w swoim kraju ojczystym przynajmniej raz na trzy tygodnie.

Ulgi podatkowe wynikające z omawianego statusu obejmują przede wszystkim wydatki związane z podróżą. Dotyczy to m.in. kosztów przejazdów od miejsca zamieszkania w Norwegii do miejsca zamieszkania w Polsce, kosztów zamieszkania w Norwegii czy kosztów dojazdów z miejsca zamieszkania w Norwegii do stałego miejsca pracy. Dzięki posiadaniu statusu pendler odliczenia dotyczą także odsetek od kredytów, składek na związki zawodowe i fundusz emerytalny.

Profesjonalny zespół firmy PNC będzie dla Ciebie nieocenionym wsparciem przy kompletowaniu dokumentacji oraz składaniu wniosku o przyznanie Ci ulg podatkowych. Na stronie internetowej firmy dowiesz się więcej o oferowanych usługach.

 

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!